فایل کامل پاورپوینت تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش رشته پاورپوینت

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پاورپوینت تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش را مطالعه نمایید.

دانلود پاورپوینت تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش بررسی تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش پاورپوینت جامع و کامل تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش کاملترین پاورپوینت تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش پکیج پاورپوینت تصمیم گیری در مسایل مالی سیاستهای سرمایه در گردش مقاله تصمیم گیری در

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 53

حجم فایل: 135 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل:

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 53 صفحه

بنام خدا تصمیم گیری در مسایل مالی

سیاستهای سرمایه در گردش

استاد ارجمند : آقای

ارائه : سیاست سرمایه در گردش
ماهیت سرمایه در گردش:
سرمایه در گردش یک شرکت مجموعه مبالغی است که در داراییهای جاری سرمایگذاری میشود. اگر بدهیهای جاری از داراییهای جاری یک شرکت کسر گردد سرمایه در گردش خالص به دست می آید.

مدیریت سرمایه در گردش عبارت است از تعیین حجم و ترکیب منابع و مصارف سرمایه در گردش به نحوی که ثروت سهامداران افزایش یابد.

منابع و مصارف سرمایه در گردش مصارف سرمایه در گردش

شامل داراییهای جاری

صندوق و بانک
اوراق بهادار قابل فروش
حسابهای دریافتنی
موجودی کالا و
سایر داراییهای جاری

منابع سرمایه در گردش

شامل بدهی های جاری

حسابهای پرداختنی
اسناد پرداختنی
وامهای کوتاه مدت
چرخش وجه نقد : تولید کالا مستلزم مصرف سرمایه در گردش است . شرکتها برای تولید کالا مجبورند ابتدا مواد اولیه بخرند سپس آنها را تغییر شکل داده بصورت کالای ساخته شده درآورند.
آنگاه با فروش موجودی کالای ساخته شده حسابهای دریافتنی دریافتنی یا اسناد دریافتنی افزایش می یابد و با وصول مطالبات دوره گردش وجه نقد به پایان میرسد .
چرخش وجه نقد از زمانی که شرکت بابت مواد اولیه پول پرداخت میکند شروع میشود و تا هنگامی که مطالبات ناشی از فروش کالا را دریافت می کند ادامه میابد .
طول دوره گردش وجه نقد به شیوه زیر محاسبه میشود :
متوسط دوره ای که پول بصورت موجودی کالاست به اضافه متوسط زمان وصول مطالبات منهای مهلت پرداخت حسابهای پرداختنی .
فروش و سرمایه در گردش شرکت فروش واقعی و پیش بینی شده شرکت بر مقدار سرمایه در گردشی که شرکت به مصرف می رساند (ومجبور است آن را تامین کند ) اثر بسیار شدیدی دارد . فروش شرکت بر حجم داراییهای جاری و بدهییهای جاری اثر مستقیمی دارد و باعث میشود که این اقلام خود به خود افزایش یابد ، برای مثال خریدها به صورت موجودی کالا و حسابهای پرداختنی در می آید ، فروش باعث ایجاد وجه نقد و حسابهای دریافتنی می گردد و تقاضاهای فصلی یا غیر منتظره ، گهگاه باعث میشوند که شرکت از وامهای کوتاه مدت استفاده نماید. ریال زمان داراییهای ثابت داراییهای جاری دائمی داراییهای جاری ای که نوسان می یابند ساختار داراییها در طول زمان ریال زمان وامهای بلند مدت بدهیهای جاری دائمی بدهیهای جاری ای که نوسان می یابند ساختار سرمایه در طول زمان سرمایه ( حقوق صاحبان سهام ) اهمیت مدیریت سرمایه در گردش
دلایل اهمیت مدیریت سرمایه در گردش:
سطوح واقعی و مطلوب داراییهای جاری ( باتوجه به تغییرات در فروش واقعی و پیش بینی شده ) دستخوش تغییرات دائمی است.
لزوم تجدید نظر در تصمیمات مربوط به تامین مالی با توجه به تغییرات در میزان داراییهای جاری
مشخص کردن میزان منابع و مصارف وجوهی که به سرمایه در گردش تخصیص داده میشود
احتمال کاهش فروش و سود شرکت و ناتوانی در پرداخت به موقع دیون و تعهدات با مدیریت اشتباه و ناصحیح سرمایه در گردش استراتژی سرمایه در گردش و ریسک وبازده شرکتها میتوانندبا بکار گیری استراتژی های گوناگون در رابطه با مدیریت سرمایه در گردش ، میزان نقدینگی شرکت را تحت تاثیر قرار دهند . این استراتژیها را میزان ریسک و بازده آنها مشخص میکند .

مدیران سرمایه در گردش به دو دسته تقسیم میشوند :
م


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل بوده و پس از دانلود، فایل کامل آنرا دریافت می کنید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *